Mimar Başak Yalçınkaya Bodrum Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Adayı

 
 
 

DUYURULAR


Tüm Bodrum Yarımadası halkına tüm kalbimle teşekkür ederim. Sayın Başkanımız Mehmet Kocadon ve ekibine verdiğiniz destekten güç alarak Bodrum'u Geleceğe taşıyacağız. Özellikle Yalıkavak için seçim sürecinde verdiğim sözün sonuna kadar arkasında olduğumu bilmenizi isterim. Yalıkavak için atılacak her adımda, istek ve önerileriniz için kapım sonuna kadar tüm Yalıkavak halkına açıktır. Tüm sorunlarımıza Bodrum Belediyesinde çare olmak, çözüm bulmak görevimdir. Saygılarımla... 31/03/2014 07:00


HAKKIMDA
   

1974 yılında Ankara'da doğdum.

1980-1985 yılları arasında Ürgüp Mehmet Diker İlkokulu, 1985-1991 yılları arasında ise Ürgüp Lisesi'nde orta ve lise öğrenimimi birincilikle tamamladım.

1995 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldum.

1989 yılında babamın işi nedeniyle Bodrum Yalıkavak'a yerleştik. Bende eğitimimi tamamladıktan sonra Bodrum'da yaşamaya başladım. 1995 yılından itibaren Yalıkavak'ta Mimari ofisimi açarak Bodrum ve çevresinde bugüne kadar 400 kadar mimari projeye imza attım.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne ilk üyeliğim de 1995 yılında mezuniyetimin sonrasında oldu.

1995 yılında Yalçınkayalar Mimarlık bünyesinde mimar olarak tasarım yolculuğuna başladım. 2001 yılında adını Bengisu koyduğumuz kız çocuğumu dünyaya getirdim. 1999–2009 yılları arasında Asa Mimarlık bünyesinde kariyerime devam ettim. 2009'dan itibaren B.Sanat Mimarlık Atölyesi ile birlikte mimari çalışmalarım mekanlar da modern olduğu kadar, çevresi ile uyumlu, Bodrum’u Bodrum yapan mimari dokuya saygılı, doğal olanı yaşatan, bize özgü, huzur ve dinginlik veren yaşam alanları yaratmak amacıyla yeni bir boyut kazandı.

2009 Yerel Seçimlerinde partimizden Yalıkavak Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçildim. Halen bu görevime devam etmekteyim.

2010 yılında yılında 'İlk İzlenimler' adı altında ilk kişisel resim sergimi açtım.

Belediyemiz İmar komisyonunda, Bodrum Belediyeler Birliğinde, Bodrum Turizm Alt Yapı Hizmet Birliğinde, Kıyı Ege Belediyeler Birliğinde üyeliklerim oldu. Belediye bünyesinde Kalite Yönetim Sistemi oluşturulması çalışmalarında aktif rol oynadım. Halkın katılımını da ön plana çıkarma çalışmalarımız sırasında kurulan Kültür, Sanat ve Eğitim Komisyonu ile Kent Estetiği Komisyonlarında görev aldım. Ayrıca 2009'dan bu yana belediyemizin yaptığı çalışmalarda özellikle imar, mimari ve estetik konularında hem danışmanlık hem de mimari çizimlerimle belediyemize destek verdim.

2014 Yerel seçimlerinde Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliğine aday olarak mesleki ve siyasi tecrübemi partimizin ve yaşadığım bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yaşatmak, faydalı olmak ve sürdürebilmek istiyorum.
 
RESİMLERİM 2014 SEÇİMLERİ
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
RESİMLERİM 2009 SEÇİMLERİ
 
 
 
 
 

VİDEOLAR
 

 
LİNKLER
 

 
 

İLETİŞİM  
   
CUMHURİYET HALK PARTİSİ RESMİ SİTESİ
     
Mimar Başak YALÇINKAYA
Yalıkavak Belediye CHP Meclis Üyesi 2009-2014
Bodrum Belediyesi CHP Meclis Üyesi Adayı
     
Tel : +90 (252) 385 38 18
+90 (532) 388 04 78
     
E-posta : basak@bsanat.com
basakyalcinkaya48@hotmail.com
     

Sosyal Medya

:

instagram.com/bsanatmimarlik
facebook.com/mimarbasakyalcinkaya
facebook.com/bsanatmimarlik
youtube.com/bsanatmimarlik

     
Web Adreslerim : bsanat.com
basakyalcinkaya.com <--
anadolumozaikleri.com
mosaicsofanatolia.com
anatolianhouses.net